İçeriğe geç

Makale: Ahşap Mobilyalarda Temizlik ve Bakım

Ahşap Mobilyalarda Temizlik ve Bakım

   Ahşap mobilyaların bakımı ve temizliği, uzun ömürlü olmaları için oldukça önemlidir. Ahşap mobilyalar doğal malzemeler olduğu için, doğru bakım yapılmazsa zamanla aşınır, çizilir ve renkleri solabilir. Bu nedenle, ahşap mobilyalarınızın ömrünü uzatmak için aşağıdaki bakım ve temizlik ve bakım ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

AHŞAP MOBİLYA
  • Ahşap mobilyalarda toz alma gibi rutin temizlik yapılırken çizilmelere önlemek için mumlu mikrofiber bez ile temizlik yapmalısınız.
  • Ahşap Mobilya yüzeylerinde izler çıkmaması için üzerine ağır ve sıcak cisimler koymamalısınız.
  • Yüzeylerde kırılma veya çatlak oluşmuş ise ahşap macunu kullanarak doldurmalısınız, kuruduktan sonra su zımparası kullanarak hafifçe zımpara yapmalısınız. Üzerine koruyucu bir cila uygulayarak işlemi sonuçlandırabilirsiniz.
  • Normal kullanımda bile ahşap mobilyalarınızda yılda bir kaç kez silikon bazlı cila uygulamalısınız.
  • Canlılığını koruması için güneş ışığından korumalısınız.
  • Temizlik sırasında mutlaka sudan kaçınılmalıdır. Nemli, hav bırakmayan mikrofiber bez ve su bazlı ahşap temizleyiciler ile temizlemelisiniz.
  • Lekeleri çıkarmak için en basit yöntem olarak karbonat ve suyu macun haline getirerek lekeli bölgeyi nazikçe ovalayarak temizlemelisiniz. Mutlaka nemli bir bez ile temizleyerek ardından kuru bir bez ile nemi tamamen yüzeyden almalısınız.
  • Mobilyalarınızı daha parlak görmek isterseniz, yılda bir iki kez bir kaç damla zeytinyağını nazikçe ovalamalısınız.
  • Kararan ahşap mobilyarınızı eski haline getirmek için bir kaşık beyaz sirke ve bir kaşık bitkisel yağ karışımı oluşturun. hav bırakmayan yumuşak dokulu bezi bu karışım ile nemlendirin. Sonrasında bölgeyi temizleyin diğer kısımları ise ton farklılığı çok oluşmaması için çok hafifçe bez ile silmelisiniz.
  • Son seçenek olarak eğer hiç bir yöntem yeterli gelmez ise mobilyanızı atmak yerine kesin bir çözüm olarak bir cilacı ile anlaşarak tekrardan eski haline getirebilirsiniz. Hatırlatma olarak, derin çizikler bile olsa zımpara ve macun yöntemleri kullanarak mobilyanız yeni olacaktır.
Ahşap mobilyalarınızda kalite her zaman önceliklidir. Ancak kalite kadar estetik görünüm ve şıklık da önemlidir. Bu nedenle, Gubba Modern'in sunduğu birbirinden güzel ve göz alıcı ahşap mobilya çeşitleri, evinizin dekorasyonuna mükemmel bir şekilde uyum sağlayacak ve evinize şıklık katacaktır.

Read more

Lake Mobilyalarda Temizlik ve Bakım
LAKE

Lake Mobilyalarda Temizlik ve Bakım

Lake mobilyalar, evinizin en değerli ve şık eşyalarından biridir. Ancak, düzenli kullanım, toz, lekeler ve kirler, mobilyaların doğal parlaklığını kaybetmesine ve zarar görmesine neden olabilir. Bu...

Daha fazlasını oku