İçeriğe geç

Makale: Minimalist Dekorasyon

Minimalist Dekorasyon

Minimalist ev dekorasyonu nedir ?

Her zaman temiz görünen, göz yorucu detaylardan uzak , sizi dinginleştirecek bir dekorasyon biçimidir minimalist dekorasyon. Temeli ‘Az çoktur.’ ilkesine dayanır. Minimalizm sadeliği ve nesnelliği ön plana çıkaran bir akımdır. Minimalist yaşam hayat felsefeniz olduğu anda, bu akımın sonsuz ferahlığına ve rahatlığına kendinizi kaptırmış olacaksınız.

Minimalizmin Kökeni

Minimalizm, modern sanat ve müzikte, kökeni 1960'lara giden, sadelik ve nesnelliği ön plana çıkaran bir akımdır. ABC sanatı, minimal sanat gibi tabirlerle de anılır.

  • Odak noktası yok ! Doğru griler..

Minimalist bir yaşam alanı istiyorsanız tek bir bölgeyi odak noktası olarak seçmemelisiniz. Alana baktığınızda gözünüze çarpan herhangi bir bölge olmamalı. Her şey olabildiğince sade ve dinginleştirici olmalı. Bunun için özellikle bolca gri ve beyaz tonları kullanabilirsiniz. Tabi bu renklerin yanında alanınıza derinlik sağlaması ve ortama adapte sürecini hızlandırmak adına toprak tonları,mavi, yeşil gibi renkleri ufak detaylarda kullanabilirsiniz.

 

Az çoktur. Daha az, daha mutlu.

Tüm bunlara baktığımızda ,aslında temelinde çok basit seçimler yapmayı gerektiren bir akımdır. Fazlalıklardan kurtulmanıza yardımcı olacak ve yaşam standartlarınızı yükseltecek bir yaşam biçimidir. Minimalizm başlangıçta uygulaması güç bir akım olsa da uygulamaya ve yaşamaya başladığınızda vazgeçemiceğiniz bi yaşam felsefesidir.

Bütün bunların sonunda ulaşılabilecek en doğru sonuç ve minimalizmde değişmeyen kural ise ‘Az çoktur. Daha az , daha mutlu. ‘olacaktır.

Read more

İskandinav Stil ve Faydaları
gubba modern

İskandinav Stil ve Faydaları

İskandinav stil nedir? İskandinav stil, minimalizm ve işlevselliği bir arada kullanarak sıcak, rahat ve modern bir iç mekan yaratmak için tasarlanmıştır. Bu stil, İskandinavya bölgesindeki İsveç, N...

Daha fazlasını oku