İçeriğe geç

GUBBA MODERN

İPTAL VE İADE ŞARTLARI

5 ADIMDA SİPARİŞ İADESİ

1) İade etmek istediğiniz ürünün sayfasında yer alan Teslimat ve İade başlığı altında belirtilen koşulları gözden geçirin. Sipariş üzerine üretilen ürünler, talebiniz doğrultusunda kişiselleştirilmiş ürünler, Outlet kategorisinden satın alınan ürünler ve ambalajı açılmış kitaplar için cayma hakkının kullanılması mümkün değildir. 

2) Siparişinizi teslim almanızı takip eden 14 gün içerisinde internet sitemizin sağ üst köşesinde bulunan Üye Girişi butonunu tıklayarak hesabınıza giriş yapın. Ardından iade etmek istediğiniz siparişin yanında bulunan "İade Talep Edin" butonuna tıklayın. İade etmek istediğiniz ürünü, miktarını ve sebebini belirtin ve talebinizi tamamlayın.

3) Talebinizin kabul edilmesi halinde e-posta adresinize gönderilecek iade kargo etiketi için e-posta kutunuzu kontrol edin, 

​4) Siparişinizle birlikte size teslim edilen e-arşiv faturanızın iade bölümünü doldurun. Ürünü, tarafınıza teslim edildiği şekilde orijinal ambalajıyla paketleyin. E-arşiv faturanızı da paketin içine koymayı unutmayın.

5) Paketinizi size teslim edilen iade kargo etiketi ile belirtilen kargo firması aracılığıyla tarafımıza geri gönderin. 

İade kargo etiketinin tarafınıza iletilmesini takip eden 14 gün içerisinde iadenizi gerçekleştirmelisiniz. İade edilen ürünlerin tarafımıza ulaşmasının ardından ürünlerin iadeye uygunluğu kontrol edilerek azami 14 gün içerisinde sipariş bedeli tarafınıza sipariş esnasında kullanmış olduğunuz ödeme aracı vasıtası ile iade edilecektir. Hesaplarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

TÜKETİCİ HAKLARI – CAYMA – İPTAL İADE KOŞULLARI​

GENEL BİLGİLENDİRME

Kullanmakta olduğunuz web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verdiğiniz takdirde, size sunulan ön bilgilendirme formunu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırsınız.​

Alıcılar, satın aldıkları ürünün satış ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara tabidir.

Ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri aksi belirtilmedikçe alıcılar tarafından ödenecektir.​

Satın alınan her bir ürün, vaadedilen süreyi aşmamak kaydı ile alıcının gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. Özel üretime tabii ürünler için bu süre 60 gündür.  Bu süre içinde ürün teslim edilmez ise, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

Satın alınan ürün, eksiksiz ve siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım kılavuzu gibi belgelerle teslim edilmek zorundadır.

Satın alınan ürünün satılmasının imkansızlaşması durumunda, satıcı bu durumu öğrendiğinden itibaren 3 iş günü içerisinde yazılı olarak alıcıya bu durumu bildirmek, 14 (on dört) iş günü içinde toplam bedeli Alıcı’ya iade etmek zorundadır.

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

Alıcı, satın aldığı ürün bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satıcının ürünü teslim yükümlülüğü sona erer.

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

Ürün teslim edildikten sonra, alıcının ödeme yaptığı kredi kartının yetkisiz kişiler tarafından haksız olarak kullanıldığı tespit edilirse ve satılan ürün bedeli ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından Satıcı'ya ödenmez ise, Alıcı, sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri ALICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade etmek zorundadır.

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 (on dört) gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine en geç 14 (on dört) gün içinde ürün bedeli banka veya aracı ödeme kuruluşu aracılığıyla Alıcı'ya iade edilir.

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. ALICI , Teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte iade formu doldurulan fatura örneği de iade edilmelidir.

CAYMA HAKKI:

ALICI; satın aldığı ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, SATICI’ya aşağıdaki iletişim bilgileri üzerinden bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanılamayacağı haller sayfanın devamında ayrıntılı olarak belirtilmiştir.

SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Firma Ünvanı: Erdinç Kirgil ​

Vergi Dairesi: Küçükçekmece VD, 43147283394 ​

Resmi Adres: Fatih Mahallesi, Hatboyu Caddesi no:83 Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: +90 (542) 209 94 69 

E-Posta: iletisim@gubbamodern.com

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkı süresi,ALICI'nın veya ALICI tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak ALICI, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;

a) Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,

b) Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün, esas alınır.

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

"3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün iade formu doldurulmuş faturası, orijinal kutu, ambalaj ve varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Ürünün SATICI'ya eksiksiz ve hasarsız teslimatı sırasındaki tüm sorumluluk ALICI'ya aittir.

İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal fatura ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır."

İADE KOŞULLARI:

SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmekle yükümlüdür.

ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

Sipariş üzerine üretilen ürünleri ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda özelleştirilerek hazırlanan/üretilen ve geri gönderilmeye müsait olmayan ürünler, OUTLET kategorisinden satın alınan ürünler, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. 

Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.​

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) iade edilebilmesi için ambalajlarının açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekir.